F.B.I.

21. ledna 2007 v 13:27 | Kelly
F.B.I. Federal Bureau of Investigation
Mám tady další článek o světově proslulé vyšetřovací agentuře-FBI,znamená to v překladu z hruba Celostátní úřad pro vyšetřování.A horní nápis asi Ministerstvo spravedlnosti.
Americká FBI - vznikla v roce 1908. V době svého vzniku se potýkala s celou řadou problémů. Nebyly určeny kompetence úřadu i samotných agentů, chyběla koncepční práce i odpovídající technické prostředky. Velkým problémem byla také malá vzdělanost agentů. V roce 1924 byl ředitelem FBI jmenován 29letý John Edgar Hoover. Ihned po svém nástupu propustil všechny neschopné agenty a celý úřad zreorganizoval. Noví agenti byli vybírání podle přísných, předem stanovených kritérií a museli se podrobit tvrdému policejnímu výcviku. Není bez zajímavosti, že každý nově přijatý agent byl předveden k Hooverovi, který s ním provedl krátký pohovor...
Kromě specializovaných agentů pracují v FBI i specializovaní psychologové se zaměřením na psychologické profilování neznámých pachatelů, specialisté na výpočetní techniku, biologii i fyziku.FBI má vybudováno své vlastní školící středisko - Akademii v Hogan´s Alley, které ročně vycvičí 600 agentů. Středisko plní funkci komplexního tréninkového města. Na jeho teritoriu se pak m.j. nachází laboratoře, včetně laboratoře na analýzu DNA a nejrozsáhlejší sbírka zbraní z celého světa.
Ke studijním a výcvikovým účelům je k dispozici rozsáhlá videotéka z významných akcí FBI, včetně dokumentací z míst závažných trestných činů. Specialisté z oboru výpočetní techniky vypracovali programy, které jsou schopny modelovat různé situace podle zadaných kritérií. Tím je možné vytvářet, případně ověřovat vyšetřovací verze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.